Syrenvej 12, Stauning i Skjern er solgt for 2.455.000 - se køberen og 5 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Skjern og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Skjern følger boligmarkedet i og omkring Skjern. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Syrenvej 12, Stauning solgt for 2.455.000 kr.

Boligen overtages af Søren Jensen og Lena Tobiasen den 30. april. Køberen har betalt 2.455.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.367 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 154.000 og boligen er derfor handlet til 1494% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 150 kvm. og er opført i 2021. Grunden er på 1.000 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Ringkøbing

Oldagervænget 26 solgt for 2.145.000 kr.

Boligen overtages af Jonna Britta Vendelbo og Knud Erik Vendelbo den 19. marts. Køberen har betalt 2.145.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.160 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.500.000 og boligen er derfor handlet til 43% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 163 kvm. og er opført i 1988. Grunden er på 757 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Skjern

Gyvelvej 39, Stauning solgt for 1.665.000 kr.

Boligen overtages af Sabina Rødgaard Lauritsen og Anders Rødgaard Lauritsen den 19. marts. Køberen har betalt 1.665.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 14.735 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.250.000 og boligen er derfor handlet til 33% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 4 værelser på i alt 113 kvm. og er opført i 2011. Grunden er på 1.000 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Estate Vestjylland Ringkøbing

Syrenvej 61, Stauning solgt for 1.350.000 kr.

Boligen overtages af Jan Christensen og Betina Baagø den 28. april. Køberen har betalt 1.350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.918 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 23% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 97 kvm. og er opført i 2007. Grunden er på 1.184 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Skjern & Tarm, Skjern

Kløvervænget 21 solgt for 1.350.000 kr.

Boligen overtages af Za Uk Lian Biak Cung og Ngun Za Par Sui den 09. april. Køberen har betalt 1.350.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 7.258 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.500.000 og boligen er derfor handlet til 10% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 186 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 875 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Skjern

Kirkebyvej 83, Stauning solgt for 632.500 kr.

Boligen overtages af Nijssien Saartje Mulder og Flemming Ausum Nielsen den 29. april. Køberen har betalt 632.500 for boligen, hvilket svarer til en pris på 6.589 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 400.000 og boligen er derfor handlet til 58% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 96 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 450 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Skjern & Tarm, Skjern

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk